Terör Kıskacında Üniversiteler

Cuma, Ağustos 24th, 2012 @ 12:27PM

Terör Kıskacında Üniversiteler

Araştırmacı-Yazar Batuhan Çolak’ın kaleminden son yılların en önemli araştırma-inceleme çalışması “Terör Kıskacında Üniversiteler”…

PKK terörü, dağdaki eli silahlı unsurlarla açıklanamayacak kadar genişlemiş ve kökleşmiş bir sorundur. Sivil toplum örgütlerinden, tanınmış sanatçılara kadar uzanan geniş bir yelpazede kadrolaşan, propaganda ve eylem yapan örgüt, üniversitelerde de bu unsurları kullanarak geniş bir etkinlik alanı kazanmıştır.

Bu çalışma üniversiteleri her geçen gün daha fazla saran terör örgütünün faaliyetlerini gün yüzüne çıkarmak ve illegal yapılanmalar karşısında önlem alabilmek amacıyla hazırlanmıştır.

Alanda yapılan ilk araştırma inceleme çalışmasıdır.

Verilerin toplanması 6 yıl, yazım süresi 2 yıl olmak üzere toplam 8 yılda hazırlanmıştır.

Çalışmanın doğru ve eksiksiz bir yapıda okuyucuyla buluşabilmesi için 30 binden fazla haber metni ve 80 bin sayfadan fazla doküman taranmıştır.

PKK’nın üniversite faaliyetlerine ve yapılanmasına dikkat çeken bu araştırma, aynı zamanda örgütün kuruluşundan günümüze kadar geçirdiği değişimi ve stratejilerini de anlatıyor.

Bu çalışma;

Terörün neden bitmediği,

Üniversitelerden kurulan PKK’nin yeniden üniversiteleri nasıl ele geçirmeye çalıştığını,

Medyada sağ-sol, öğrenci grupları arasında kavga gibi ifadelerle geçiştirilen olayların arkasındaki terör gerçeğini,

Üniversitelerimizi ve dolayısıyla gençliğimizi hedef alan teröre karşı hangi önlemlerin alınması gerektiği gibi sorulara yanıt vermiştir.

Satın almak için: http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=676089&sa=153483114 

ÜNİVERSİTELERDE TERÖRE SON

TERÖR KISKACINDA ÜNİVERSİTELER

Yandex.Metrica